Rimljani šampioni drame, neverovatni mečevi u Seriji A!

Kaljari - Roma 2:2

Rimski klubovi, Lacio i Roma, stigli su samo do boda u današnjim utakmicama 15. kola Serije A.

“Vučica” je prokockala dva gola prednosti na Sardiniji, koje je obezbedila u prvom poluvremenu, primivši golove u 84. i 95. minutu, pritom je drugi gol došao u trenutku kada su domaći imali dva igrača manje na terenu.

Kristante je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora doveo Romu u vođstvo u 14. minutu. Kapiten srpske reprezentacije, Aleksandar Kolarov, u 41. minutu je izveo slobodan udarac, lopta je na svom putu zakačila nekog od fudbalera Kaljarija i promenila pravac, da bi u visokom luku završila u golu domaćih.

Kako je vreme odmicalo izgledalo je da je pobednik odlučen, ali je Moldavac Jonita u 84. minutu smanjio na 2:1. U sudijskoj nadoknadi su domaći ostali bez dvojice fudbalera, Srna i Ćepiteli su dobili crvene kartone u 94. minutu, da bi minut kasnije grešku odbrane Rimljana iskoristio Marko Sau i doneo izjednačenje. To je ujedno bio i kraj ovog dramatičnog meča.

Ništa manje dramatično nije bilo ni na rimskom Olimpiku. Gosti su dobili prvo poluvreme golom Kvaljarela u 22. minutu. Pre toga je domaćinu poništen gol zbog ofsajda, nesuđeni strelac bio je Imobile, koji je imao još jednu priliku u 27. minutu. Posle još dve propuštene šanse Lacija, preko Imobilea i Koree, rimski tim ipak stiže do poravnanja u 79. minutu. Parolo je dobro izveo korner, a Aćerbi je bio na pravom mestu za 1:1 na semaforu.

Priliku za preokret imao je Sergej Milinković-Savić u 86. minutu, kada je njegov udarac glavom otišao pored stative. Međutim, u 95. minutu je sudija Davide Masa odlučio da, posle gledanja snimka, dosudi penal za domaćina, koji je, tri minuta kasnije, u gol pretvorio Ćiro Imobile.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 100. minutu, desetom minutu nadoknade, Rikardo Saponara uspeva da postigne gol za Sampdoriju, pa tim iz Đenove uspeva da spasi bod u Rimu.

Kaljari – Roma 2:2 (0:2)