Dah Južne Amerike u Madridu, River osvojio Kopa Libertadores! [VIDEO]

Radost fudbalera Rivera

River Plejt – Boka Juniors 3:1 (1:1,0:1)
Prato 68’, Kintero 109’, Martinez 120+1’ – Benedeto 43’

Osvajač Kopa Libertadores, po četvrti put u svojoj istoriji, je ekipa River Plejta, koja je u revanšu finala, nakon produžetaka pobedila ”većitog” rivala iz Buenos Ajresa, Boku Juniors 3:1. Prvi meč na ”Bombonjeri” okončan je bez pobednika 2:2, a revanš, koji je trebalo da bude odigran na ”Monumentalu” odlagan je više puta zbog nereda u glavnom gradu Argentine, pa je odlučeno da on bude odigran u Madridu na stadionu Santjago Bernabeu, dve nedelje nakon prvobitnog plana.

Utakmica je izazvala ogromnu pažnju širom sveta, slobodno možemo reći, kao nijedna do sada, bar kada su klupski okršaji u pitanju, pa je dom fudbalera Reala bio tesan da primi sve zainteresovane navijače za ovaj istinski spektakl. A sve na Bernabeuu večeras bilo je upravo to – spektakl!

Nije bilo mnogo zanimljivih situacija u prvom poluvremenu. Bolju igru prikazali su formalni gosti u ovom duelu. Prvu šansu za Boku imao je Pablo Perez u 11. minutu, šutirao je u okvir gola, ali je golman Rivera, Franko Armani, dobro intervenisao. Na novo uzbuđenje čekalo se sve do 31. minuta, i tada je u prilici bio Pablo Perez, koji je ovog puta loptu iz izgledne situacije poslao pored gola.

Pred odlazak na odmor ipak smo videli gol i to u mreži ”milionera”. Fantastičan pas uputio je Nandez za Darija Benedeta, ovaj se oslobodio čuvara i izašao sam ispred Amaniju, a u trenutku kad mu je golman Rivera krenuo u susret, usledila je rutinska egzekucija, 1:0 za Boku.

Benedeto

Izgledalo je da je sve na strani Boke, rezultat je bio tu, a i kontrola igre. Međutim, River je polako preuzimao inicijativu, a u 68. minutu izveli su ”milioneri” filigrantsku akciju, Fernadez je, nakon duplog pasa, pronašao centarfora Lukasa Prata u srcu kaznenog prostora rivala, a ovaj je pogodio mrežu.

Do kraja regularnog toka ni jedni ni drugi nisu želeli da preterano rizikuju, čekajući produžetke, do kojih je, na kraju i došlo.

Samo što je krenulo dodatnih 30 minuta, drugi žuti, ujedno crveni karton, zaradio je Vilmar Barios, i čini se da je taj detalj odlučio pobednika. Igrača više River je krunisao u 109. minutu, tada je, možda najbolji igrač meča, Huan Kintero, strahovitim udarcem sa 20 metara pogodio mrežu Boke i doveo svoj tim na prag titule u Kopa Libertadores.

Napadala je Boka sa čovekom manje, a u poslednjih nekoliko minuta i sa dvojicom, pošto je zbog povrede igru napustio Gago, i umalo da uspeju da izjednače, pošto je u 120 minutu Leonardo Hara volejem pogodio stativu. Posle kornera za Boku stvorila se gužva u kaznenom prostoru Rivera, bio je tu i golman tima sa ”Bombonjere” Andrada, usledila je kontra ”milionera” i Gonzalo Martinez se bukvalno s loptom prošetao do mreže Boke za konačnih 3:1 i ogromnu radost svih kojima je crveno-bela boja na srcu.