“Menš“ ne da drugo mesto, buran remi u Majncu [VIDEO]

Detalj sa utakmice Borusija Menhengladbah - Štutgart

Izuzetno dramatično bilo je u Majncu, gde su, posle mnogo peripetija, domaći tim i Hanover podelili bodove. Gosti su poveli golom Hendrika Vejdanta u 12. minutu, a izjednačio je Danijel Brosinski u 89. minutu iz, čini se, prestrogo dosuđenog penala. Treba reći da je utakmica bila prekinuta na početku drugog poluvremena, zbog ubacivanja pirotehnike na teren, pa je nadokanada vremena iznosila čak deset minuta. U 98. minutu Majnc je postigao gol preko Entonija Udžaha koji je, posle konsultacija sa VAR sobom, poništen.

Borusija iz Menhengladbaha je tek u poslednjih dvadesetak minuta slomila otpor Štutgarta, ali je stigla do
ubedljivog trijumfa, čime je zadržala drugo mesto na tabeli.

U prvom poluvremenu je Alasane Plea zatresao mrežu “švaba“, ali je gol poništen zbog ofsajda. Imali su šanse i Lang, Štrobl i Plea za domaće, kao i Mario Gomez za goste, ali posle prvih 45 minuta nije bilo golova.

Rafael je u igru ušao u 61. minutu, pet minuta kasnije propustio je lepu priliku, a tri minuta nakon tog promašaja, upisao se u strelce. Asistent kod gola bio je Nojhaus. Upravo je Nojhaus postigao drugi gol, bilo je to u 77. minutu, da bi gosti ostali sa desetoricom u 83. minutu, zbog isključenja Tomija. Samo minut kasnije, francuski reprezentativac Benjamin Pavar, nespretno je reagovao u svom petercu i poslao loptu u sopstvenu mrežu za konačnih 3:0.

Štutgart ostaje na 16. mestu sa 11 bodova, dok je Menhengladbah na drugom, sa sedam bodova manje od vodećeg imenjaka iz Dortmunda.

Majnc – Hanover 1:1(0:1)