Olimpijske šampionke prejake za Srbiju

Dragana Cvijić

Srbija – Rusija 25:29 (13:16)

Rukometašice Srbije porazom su počele drugu fazu Evropskog prvenstva u Francuskoj. U utakmici prvog kola novoformirane grupe u Nantu, olimpijski šampion Rusija, bio je prejak rival izabranicama selektora Ljubomira Obradovića.

Srbija se dobro držala u prvih dvadesetak minuta igre. Igralo se gol za gol, a onda je Sedojkina spustila rampu na ruski gol i omogućila svojim saigračicama da naprave seriju od 5:0.

Na poluvreme se otišlo pri vođstvu Rusije od 16:13, a naš tim je u uvodnim minutima drugog dela utakmice propustio priliku da se potpuno rezultatski vrati.

Pri vođstvu Rusije od 18:16, Srbija nije do kraja iskoristila dva igrača više, usledila je brza kazna, mini serija protivnika za 22:17 i potom rutinsko odrađivanje posla.

Katarina Krpež Šlezak je sa sedam golova ponovo bila naša najefikasnija rukometašica, a Jovana Stojiljković je pratila sa pet golova. U ruskoj ekipi Darija Dmitrijeva je postigla sedam golova, a na golu je briljirala Ana Sedojkina sa 14 odbrana.

Srbija već u ponedeljak od 21 sat igra novu utakmicu na Evropskom prvenstvu, a protivnik je Crna Gora.