Džo Regland

Crvena zvezda – Zadar 97:70
(22:16, 23:17, 34:20, 18:17)

Crvena zvezda je posle pauze u ABA ligi nastavila u istom ritmu. U 10. kolu crveno-beli su ubedljivo pobedili Zadar i zadržali stoprocentan učinak.

Gosti iz Dalmacije su pružili kakav-takav otpor u prvom poluvremenu, ali je već tada bilo jasno da Zvezda neće dozvoliti iznenađenje.

Prvo dvocifreno vođstvo crveno-beli su imali na početku druge četvrtine (26:16), posle trojke Simanića u 18. minutu vodili su sa plus 17 (43:26), ali je Zadar do kraja prvog poluvremena uspeo da priđe na minus 12 (45:33).

Definitivna odluka pala je u drugoj polovini treće četvrtine. Posle serije koševa Zvezda je povela sa 22 poena razlike, da bi deonicu zaključio Stratos Perperoglu, trojkom za 79:53.

Poslednja četvrtina je bila odrađivanje posla, a Tomić je iskoristio priliku da razigra sve igrače. Samo se Dobrić nije upisao u strelce, a najefikasniji su bili Regland sa 17, Perperoglu sa 15, Cirbes sa 14 i Simanić sa 11 poena.

U Zadru su najefikasniji bili bivši igrač Partizana Kvami Von sa 16 i Mario Litl sa 14 poena. Luka Božić je zaustavljen na samo šest poena, koliko je postigao i debitant u dalmatinskom timu Vladimir Dašić.