Dinj brži od pištaljke, Everton se izvukao [VIDEO]

Everton – Votford 2:2 (1:0)
15′ Rišarlison, 90+6′ Dinj; 63′ Kolman (ag), 65′ Dukure

Fudbaleri Evertona i Votforda remizirali su večeras na ,,Gudison parku“, 2:2, u poslednjoj utakmici 16. kola Premijer lige.

Odlična utakmica viđena je večeras u Liverpulu, a kako su se odvijale okolnosti, obe ekipe bi mogle biti zadovoljne osvojenim bodom na ovom susretu.

Domaći tim je poveo u 15. minutu kada je Rišarlison sačekao povratnu loptu Andrea Gomeša i savladao Bena Fostera za slavlje ,,karamela“. Brazilac se nije libio da srčano proslavi pogodak protiv bivšeg kluba. Iako je bilo nekoliko šansi do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije menjao.

To se dogodilo u 63. minutu kada Roberto Pereira šutirao, a lopta se od stative odbila o nogu nesrećnog Šejmusa Kolmana i završila u mreži za izjednačenje. Pravi ,,blickrig“ Votforda dogodio se samo dva minuta kasnije kada je Abdelaj Dukure doneo preokret ,,stršljenovima“.

Igrao se 67. minut kada je priliku za izjednačenje Evertona propustio Gilfi Sigurdson. Islanđanin je loše izveo jedanaesterac, a junak je bio Ben Foster. Kada se činilo da će gosti sa čitavim plenom napustiti Liveprul, Luka Dinj je izveo slobodan udarac u dubokoj nadoknadi i ,,skinuo paučinu“ sa Fosterovog gola za bod domaćih.

Nakon 16. kola, Everton je sedmi sa 24 boda, dok je Votford 12. sa 21 bodom.