Mega završnica u ,,Morači“, Budućnost prvi Zvezdin pratilac

KK Budućnost – KK Mega Bemax 91:85
(21:31, 20:20, 30:18, 20:16)

Košarkaši Budućnost savladali su večeras Mega Bemax u derbiju 10. kola ABA lige rezultatom 91:85 u utakmici koja se odigrala u hali ,,Morača“.

Odličan meč za kraj 10. kola viđen je u Podgorici, gde je gostovala sjajna mega, ali ekipa Dejana Milojevića nije mogla u finišu da ugrozi nešto iskusniju Budućnost.

Presudna je bila poslednja četvrtina, nakon što se domaćin potpuno vratio u trećoj deonici. U poslednja dva i po minuta utakmice, Budućnost je serijom od 11:0 i trojkom Nemanje Gordića 30 sekundi pre kraja u potpunosti bacio na kolena rivala iz Sremske Mitrovice i tako su sada prvi pratioci prvoplasiranoj Zvezdi.

Erl Klark je meč okončao sa 20 poena u dresu Budućnosti, dok je Nemanja Gordić postigao 16, uz šest asistencija. Goga Bitadze je ponovo briljirao u ekipi Mege sa 23 poena, a pratio ga je Nikola Mišković sa 16.