Maestro Gaćinović režirao preokret Ajntrahta, kraj za Bešiktaš, Rendžers, MOL Vidi… [VIDEO]

Mijat Gaćinović

U današnjem terminu od 18.55 sati odigrano je 12 utakmica poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope.

Ajntraht iz Frankfurta je pobedom nad Lacijom u Rimu, posle preokreta, ostvario i maksimalan učinak u grupi ,,H“ i sa 18 bodova idu u nokaut fazu takmičenja. Nemački tim je jedini kojem je ovo pošlo za rukom u ovogodišnjoj kampanji Lige Evrope, a kasnije večeras može da im se pridruži samo Red Bul Salcburg. Režiser preokreta bio je srpski fudbaler Mijat Gaćinović, koji je posle nekoliko neuspelih pokušaja, uspeo da savlada Silvija Protoa nakon fenomenalne solo akcije i udarca sa distance u 65. minutu. Pet minuta kasnije, Gaćinović je uputio loptu koja je imala ,,oči“ i tako uposlio Sebastijana Alera za vođstvo Ajntrahta od 2:1. Pre toga, Hoakin Korea je doneo prednost Laciju u 56. minutu meča.

Od takmičenja se oprostio Glazgov Rendžers koji sa klupe predvodi Stiven Džerard. Pokušavali su Škotlanđani da dođu do pobede u meču odluke protiv Rapida iz Beča, ali u tome nisu uspeli. Najbolju šansu za gostujući sastav propustio je Konor Goldson kada je pogodio prečku sredinom prvog poluvremena. Domaći su strpljivo čekali svoju priliku i nakon napada u 84. minutu Dejan Ljubičić je matirao Alana Mekregora i tako obezbedio svom timu proleće u Evropi.

MOL Vidi našeg Marka Nikolića odigrao je veoma hrabro protiv Čelsija na svom terenu, trebao im je remi ili pobeda protiv londonskog giganta, uz poraz BATE Borisova, ali ih sreća nije pogledala, pa su tako završili svoje evropsko putešestvije.

U meču koji je direktno odlučivao o putniku u šesnaestinu finala Lige Evrope, Ren je golovima Ismaile Sara u roku od sedam minuta uspeo da savlada Astanu sa 2:0 i tako kao drugoplasirani, iza Dinama iz Kijeva, prođe u narednu fazu takmičenja.

Rapid Beč – Rendžers 1:0