Pojrije ,,zakucao“ Makabi, Pešićeva Barsa razbijena u ,,El klasiku“

Košarkaši Real Madrida savladali su večeras u svom ,,Vicink centru“ ekipu Barselone rezultatom 92:65 u okviru 12. kola Evrolige.

Furiozna druga četvrtina Reala bila je ključna u ovoj utakmici i tako je ,,kraljevski klub“ već na poluvremenu imao ogromnu prednost protiv najvećeg rivala.

Meč je, uz veoma ubedljiv trijumf Reala, obeležila i trojka Fakunda Kampaca sa čitavog terena. To je potpuno dotuklo ,,Blaugranu“ koja do kraja nije imala rešenje za tim koji predvodi Pablo Laso.

Trej Tomkins sa 17, odnosno Entoni Rendolfs sa 16 poena bili su najefikasniji u slavlju Reala, dok se u Barseloni istakao Tomas Ertel sa 16 postignutih poena.

Baskonija je izvojevala tešku pobedu na gostovanju u Tel Avivu, a ključni momenat utakmice dogodio se 11 sekundi pre kraja susreta kada je Vensan Pojrije zakucao na neverovatan način, kroz čak trojicu protivničkih igrača. Makabi nije uspeo da iskoristi poslednji napad i bodovi su otišli u Španiju.

Tornike Šengelija je sa 20 poena predvodio Baskoniju na ovoj utakmici, a Darun Hiljijard je dodao 15. Junak duela Pojrije postigao je 12 poena i upisao sjajnih 12 skokova.

Makabi Tel Aviv – Baskonija 79:81
(17:22, 24:14, 20:18, 18:27)

Real Madrid – Barselona 92:65
(22:17, 31:13, 16:20, 23:15)