Bavarci ponovo u sedlu, preokret ”švaba” zahvaljujući Gomezu [VIDEO]

Odigrano je još pet utakmica 15. kola Bundeslige.

Bajern nema nameru da odustane od odbrane ”salatare” i danas je protutnjao severom zemlje, gde je do nogu potukao ekipu Hanovera. Šampioni su poveli već u 2. minutu preko Kimiha, a posle pola sata igre bilo je 2:0, posle topovskog udarca Alabe. Ukoliko je neko i sumnjao u pobedu gostiju nakon prvog poluvremena, sumnje su mu razvejane u 53. minutu kada je Serž Gnabri postigao treći gol. Da utakmica ne protekne bez njegovog imena na semaforu, Robert Levandovski se potrudio u 62. minutu, postavivši konačan rezultat.

Razočarali su Hofenhajm i Borusija iz Menhengladbaha, koji su u Sinshajmu, mimo svih očekivanja, odigrali bez golova. Ipak, mreže su se tresle, i to tri puta, ali su sva tri gola poništena zbog ofsajda, dva puta gostima i jednom domaćinu. Bod je bio dovoljan ”menšu” da zadrži drugo mesto, pošto ima za gol bolju gol razliku od Bajerna.

Štutgart je došao do kapitalnih bodova protiv Herte koja je dobila prvo poluvreme pogotkom Mitelštada u 38. minutu. U nastavku je zablistao veteran Mario Gomez i dva puta pogađao mrežu Berlinaca, za koje nije igrao povređeni Marko Grujić.

Bez pobednika je bilo u Augzburgu, Gregorič je doveo domaće u vođstvo, ali je bod za Šalke obezbedio Kaliđuri na startu drugog poluvremena.

Turčin Ajhan Kan je bio junak trijumfa Fortune nad Frajburgom u Dizeldorfu. On je postigao oba gola u drugom poluvremenu, i prekinuo niz od tri utakmice bez pobede svog tima.

Hanover – Bajern 0:4 (0:2)