Molina pobedio Sosijedad za tri minuta

Hetafe – Sosijedad 1:0 (1:0)
3′ Molina

Fudbaleri Hetafea savladali su danas na svom ,,Koloseum Alfonso Perezu“ ekipu Real Sosijedada sa 1:0 u okviru 16. kolu španske La lige.

Domaći tim je do šeste pobede u šampionatu došao posle ranog vođstva koje su, i pored mnogo prilika gostiju, uspeli da sačuvaju do kraja.

Gol odluke bilo je delo Horhea Moline već u trećem minutu utakmice. Iskusni napadač je pokušao da proigra Gakua Šibasakija, golman Sosijadada Anhel Moja nije dovoljno dobro ispucao loptu na koju je izašao, a Molina je vrhunskom egzekucijom rešio meč.

Prilika za promenu rezultata bilo je u nastavku, ali više od tog gola Horhea Moline nije viđeno.

Hetafe se trenutno nalazi na visokoj petoj poziciji u šampionatu sa 24 boda, dok je Real Sosijedad 13. sa 19 bodova.