Kostić progutao “aspirine“, Lajpcig lako sa Majncom [VIDEO]

Filip Kostić

Domaće ekipe bile su uspešne u dve poslednje utakmice 15. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je preboleo ispadanje iz Evrope i ubedljivo pobedio Majnc. Danac Jusuf Poulsen je za samo pet minuta, od 14. do 19. postigao dva gola i bukvalno, već tada, rešio pitanje pobednika. Do poluvremena nadu gostima doneo je Onisivo, ali je u drugom poluvremenu Timo Verner nastavio tako gde je Polusen stao u prvom, i sa dva gola zatvorio meč. Verner je, sa ova dva gola, postigao 10 u Bundesligi i pridružio se Joviću, Levandovskom i Rojsu, koji su takođe po deset puta bili precizni, dok je na čelu liste strelaca Pako Alkaser sa 11 golova.

U Frankfurtu je, kako se i očekivalo, bilo uzbudljivo. Sredinom prvog dela Belarabiju je poništen gol, zato što je, po mišljenju Felksa Briha, Dragović ometao golmana domaćih Trapa. “Orlovi“ su odgovorili golom, sav posao po levoj strani završio je Filip Kostić, a Daniju a Kosti je ostalo samo da postavi nogu i loptu ubaci u praznu mrežu. Reprezentativac Srbije se i sam upisao u strelce u 57. minutu. Njemu je asistirao Sebastijan Aler, a Kostić je iz drugog plana utrčao i savladao doskorašnjeg golmana Ajtrahta, Lukasa Hradeckog.

Činilo se da je taj gol rešio sve dileme, ali je samo osam minuta kasnije Karim Belarabi smanjio na 2:1. U prvom minutu sudijske nadoknade Foland je imao veliku šansu da Leverkuzenu donese bod, ali je golman Trap fantastično intervenisao.

U domaćem timu od prvog minuta igrali su Filip Kostić i Mijat Gaćinović, dok je Luka Jović zamenio Rebića desetak minuta pre kraja i propustio dobru šansu u poslednjim trenucima, posle kontranapada.

Ajntraht je sa ova tri boda, nakon dva uzastopna poraza, stigao na peto mesto sa 26 bodova, dok je Leverkuzen 11. sa 18 bodova.

Nemci u utorak i sredu igraju utakmice vanrednog 16. kola Bundeslige, a prvi deo sezone završava se narednog vikenda mečevima 17. runde.

RB Lajpcig – Majnc 4:1(2:1)