Monako pao i u Lionu, Lil ne da drugo mesto, pljuštali crveni kartoni

Radost fudbalera Liona

Danas su odigrane tri utakmice nekompletnog 18. kola francuske Lige 1.

Lil je slavio na gostovanju u Nimu, iako je od 16. minuta igrao sa igračem manje, pošto je tada isključen Fonte. Portugalac Rafael Leao je još u 4. minutu pogodio mrežu domaćina, Džonatan Bamba je, uz malo sreće, duplirao prednost u finišu poluvremena, a Pepe je u 66. minutu doneo kapitalnih 3:0. Tek tada su domaći pokazali znake života, Marokanac Rašid Aiui je dva minuta kasnije smanjio na 3:1, a u prvom minutu sudijske nadoknade, Depre je postavio konačan rezultat, mada je Nim u 95. minutu mogao i do boda, ali je tada Depre pogodio prečku!

Zanimljivo je bilo i u Nici. Na Azurnoj obali su poveli gosti, Sent Etjen je u vođstvo doveo Dioni na početku drugog dela, da bi bod domaćinu obezbedio Sipreijen sa bele tačke, desetak minuta pre kraja meča. Oba tima su utakmicu završila sa desetoricom, pošto su pre vremena u svlačionicu morali Erel i Salibur. Nevena Subotića, zbog povrede, nije bilo u timu ”zelenih”.

”Lavovi” su se vratili sa uspešnog gostovanja u Ukrajini, gde su obezbedili nokaut fazu Lige šampiona, a večeras su osvojili nova tri boda u domaćem prvenstvu, pošto su savladali Monako sa 3:0.

Mladi napadač Husem Auar je već u 6. minutu postigao prvi gol za domaćina, da bi Nabil Fekir, junak iz Kijeva, povisio na 2:0 u 34. minutu. Sve do 59. minuta nismo gledali golove, a tada je Mendi glavom savladao Benalja. Treba reći i da su ”kneževi” od 47. minuta igrali bez isključenog Aleksandra Golovina.

Lion je treći sa 31 bodom, dok je Monako pretposlednji, u zoni ispadanja, sa samo 13 bodova.

Nim – Lil 2:3(0:2)