Roma dobila goleadu na Olimpiku, torpedo Milika potopio Sardiniju

Detalj sa utakmice Roma - Đenova

Favorizovani Napoli i Roma, teškom mukom, ostvarili su pobede u 16. kolu Serije A.

Napolitanci su bili na pragu gubitka još dva boda, koja bi, najverovatnije, značila i definitivni oproštaj od Skudeta. Poraz na Enfildu, koji ih je eliminisao iz Lige šampiona, ostavio je traga na ekipu, koja je na Sardijini muku mučila da savldala domaćina. U prvom poluvremenu jedine dve prilike imao je Kaljari, ali Farago i Farijas nisu uspeli da savladaju Ospinu. U nastavku su gosti bili znatno bolji, Milik, Fabijan Ruiz i Zjelinski su imali dobre prilike, dok je jedino Farijas zapretio Napolitancima. Gol odluke pao je u prvom minutu sudijske nadoknade, slobodan udarac sa 25 metara izveo je Arkadijuš Milik, koji je snažnim i preciznim udarcem pogodio sam ugao gola domaćih.

”Vučica” je prolazila kroz sve krugove pakla u meču sa Đenovom, gosti su dva puta vodili, a poništen im je i gol, koji je postigao Darko Lazović kod rezultata 2:2.

Krištof Pjontek je doveo goste u vođstvo u 17. minutu, svojim 11. golom, čime je ponovo usamljen na prvom mestu liste strelaca, sa jednim golom više od Kristijana Ronalda. Facio je, pole centaršuta, izjednačio u 31. minutu, ali je Oskar Hiljemark doneo novu prednost gostima. Šveđanin je bio priseban nakon kornera. U poslednjim trenucima prvog dela, mladi Džastin Klajvert je poravnao na 2:2. U 53. minutu Danko Lazović je zatresao mrežu Rome, zahvaljujući još jednoj slaboj intervenciji golmana Olsena, ali ga je nakon gledanja snimka, sudija Marko Di Belo, poništio zbog ofsajda.

Nedugo zatim Kristante je pogodio za prvo vođstvo Rome a, ispostavilo se, i za pobedu, mada je u sudijskoj nadoknadi odličnu šansu Pandevu pripremio Lazović, a u poslednjim sekundima Di Beelo nije dosudio, čini se, čist jedanaesterac za Đenovu, kada je Pandev odgurnut u petercu s leđa.

Pored Lazovića, koji je igrao svih 90 minuta za goste, u timu domaćina je ceo meč odigrao Aleksandar Kolarov, koji je asistirao kod drugog gola Rome.

Kaljari – Napoli 0:1(0:0)