Zoran Mamić uveo Al Ain u finale Svetskog prvenstva [VIDEO]

Fudbaleri Al Aina slave plasman u finale Svetskog prvenstva za klubove

Al Ain – River Plejt 2:2 (1:2) pen. 5:4
Berg 3′, Kajo 51′ – Bore 11′, 16′

Fudbaleri Al Aina napravili su veliko iznenađenje plasmanom u finale Svetskog prvenstva za klubove koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Igrači Zorana Mamića eliminisali su u polufinalu osvajača Kupa Libertadore, River Plejt, posle izvođenja jedanaesteraca, a junak je bio golman Kalid Elsa koji je u petoj seriji zaustavio šut Encu Perezu.

Do Pereza svi su bili precizni, Kajo, Šiotani, Mohamed, Abdulrahman i Al Džaberi kod Al Aina, odnosno Skoko, Kuintero, Prato i Bore kod Rivera.

Meč je počeo u sjajnom ritmu i već u prvih petnaestak minuta postignuta su tri gola. Već u 3. minutu sjajni Markus Berg savladao je golmana šampiona Južne Amerike, ali je River preko Borea okrenuo rezultat već do 16. minuta.

Početkom drugog poluvremena Kajo je pogodio za 2:2, a veliku priliku za argentinski klub propustio je Martinez koji je u 69. minutu sa bele tačke pogodio prečku. Do kraja regularnog toka rezultat se nije menjao, baš kao ni nakon produžetaka, iako su Havijer Pinola i Mohamed Ahmad bili blizu postizanja gola.

Al Ain će u finalu 22. decembra igrati protiv pobednika meča između Reala iz Madrida i Kašime.