Rekord Dončića, Bobi u epizodi „zalepugin“, pobeda Klipersa [VIDEO]

Luka Dončić i Boban Marjanović

Samo dve utakmice odigrane su protekle noći u NBA ligi, a od srpskih košarkaša na parketu je bio samo Boban Marjanović. Klipersi su pobedili Dalas i prekinuli seriju od četiri poraza, a meč su obeležili evropski igrači.

Luka Dončić je ostvario rekord svoje mlade NBA karijere sa 32 poena, ali to nije bilo dovoljno da Dalas izbegne poraz. Na drugoj strani raspoložen je bio Danilo Galinari, sa takođe 32 poena. Italijan je postigao devet poena u seriji Klipersa od 15:2, kojom je u poslednjoj četvrtini prelomljen meč. Lu Vilijams se posle četiri meča pauze zbog povrede vratio u tim iz Los Anđelesa i postigao 26 poena, od kojih 13 u poslednjoj četvrtini.

Miloš Teodosić je ostao na klupi odlukom trenera, a Boban Marjanović je dobio šansu nepunih osam minuta i za to vreme postigao četiri poena, uz jedan skok. Bobi se potrudio da izvede jedan od poteza koji su obeležili utakmicu, ali nažalost nisu mnogo koristili njegovom timu. Naime, on je u pokušaju da zaustavi kontranapad Dalasa nehotice raspalio Salaha Međrija po licu, što je okarakterisano kao nesportski faul.

Neizvesno je bilo i u Majamiju, gde je domaći tim bio bolji od Hjustona. Rokitsi su u ranoj fazi utakmice ostali bez Krisa Pola, koji je u drugoj četvrtini povredio zadnju ložu. Uprkos tome su bili u igri sve do same završnice, ali je Erik Gordon promašio trojku za pobedu.

Džejms Harden je postigoa 32 poena, uz 12 asistencija za Hjuston, dok su kod pobednika najefikasniji bili Džoš Ričardson sa 22 i Tajler Džonson sa 19 poena.

Majami – Hjuston 101:99
LA Klipers – Dalas 125:101