Da li je “božićno“, ne znamo, ali bilo je “ludilo“ u Premijer ligi

Iznenađujući rezultati u 18. kolu Premijer lige, uvod su u dobro poznato “božićno ludilo“. Ovakvi rezultati najviše su odgovarali Liverpulu, koji se, nakon poraza Sitija i Čelsija, izdvojio na čelu tabele.

Prava senzacija dogodila se na Etihadu, gde je šampiona, Mančester Siti, poražen od Kristal Palasa. Da sve bude neverovatnije, “građani“ su poveli golom Gundogana, ali su “orlovi“, za samo dva minuta, preokrenuli rezultat. Prvo je Šlup izjednačio, udarcem iskosa sa leve strane, u 33. minutu, da bi dva minuta kasnije Tauzend postigao, rekli bismo, najlepši gol od starta sezone. Luka Milivojević je iz penala doneo dva gola viška gostima na startu nastavka, a jedino što je Siti uradio, bio je gol De Brujnea u 88. minutu, koji je Belgijanac, više slučajno, postigao, u želji da uputi centaršut. Milivojević je odigrao ceo meč za “orlove“, a gol sa bele tačke, bio mu je peti u sezoni.

Veliki kiks napravio je i Čelsi, koji je na svom terenu izgubio od Lestera. Duel dva šampiona, iz tri prethodne sezone, protekao je u nadmočnosti “plavaca“, koji su dva puta pogađali okvir gola, Azar u prvom poluvremenu i Markos Alonso u finišu, ali je jedini precizan bio Džejmi Vardi u 51. minutu, na dodavanje Džejmsa Medisona.

Najsigurniji domaćin bio je Bornmut, koji je golovima mladog Velšanina Dejvida Bruka, sa 2:0 pobedio Brajton i tako prekinuo niz od tri poraza u svim takmičenjima, bez postignutog gola. Navijače je neprijatno iznenadio Vest Hem, porazom od Votforda na svom terenu. “Čekićari“ su imali četiri uzastopne pobede, uz 11 potignutih golova, ali mrežu “stršljenova“ nisu uspeli da zatresu. Dini sa bele tačke i Delofeu u finišu meča, pogađali su za trijumf gostiju.

Kapitalne bodove donosi Sautempton iz Hadersfilda. „Sveci“ su prvi put u sezoni vezali dve pobede, pošto su prošlog vikenda savladali Arsenal na svom Sent Merisu. Fuklam nije pobedio ni peti put u nizu ali je osvojio važan bod na Sent Džejms parku protiv Njukasla. Aleksandar Mitrović je bio motivisan da se pokaže protiv tima koji ga se lako odrekao, imao je odličnu šansu u 89. minutu, ali nije uspeo da donese trijumf svom timu, ostalo je 0.0.

Mančester Siti – Kristal Palas 2:3 (1:2)
Gundogan 27′, De Brujne 85′ – Šlup 33′, Tauzend 35′, Milivojević 51′(p)

Čelsi – Lester 0:1 (0:0)