Mandžukić odlučio još jedan derbi

Juventus - Roma 1:0

Juventus – Roma 1:0 (1:0)
Mandžukić 35’

U poslednjoj utakmici 17. kola serije A, ujedno i derbiju kola, šampion i lider prvenstva, ekipa Juventusa, slavio je novu pobedu, već 16. u sezoni.

“Stara dama” je pobedila Romu, a gol odluke postigao je Mario Mandžukić u 35. minutu. Bio je to treći uzastopni trijumf Juventusa rezultatom 1:0, a sva tri je na neki način rešio bivši hrvatski reprezentativac.

Mandžukić je postigao gol odluke u pobedi nad Inetrom, onda je na njemu napravljen penal u gradskom derbiju sa Torinom, koji je Ronaldo pretvorio u pobedu, a večeras je svojim golom srušio i “vučicu” iz Rima.

Juventus je pre gola imao tri dobre prilike, dve je propustio Aleks Sandro, a jednu Kristijano Ronaldo. U 35. minutu dobro je centrirao De Šiljo, Mandžukić u skoku nadvisio čuvara i golman Olsen je bio nemoćan.

Golman Rome je činio čuda i u drugom poluvremenu, dovodio je do očajanja napadače domaćih, a posebno Kristijana Ronlda, kome je odbranio zicer u 60. minutu. Roma je najbolju priliku imala preko Kristantea u 90. minutu, ali je njegov udarac glavom bio preslab. Juventusu su poništena i dva gola, prvi Kjeliniju zbog faula, a onda i Daglasu Kosti u sudijskoj nadoknadi.

Šampion ima 8 bodova prednosti ispred Napolija, dok je Roma tek 10. sa 24 boda.