Remi Betisa i Eibara u Sevilji, igračke preplavile teren [VIDEO]

Betis – Eibar 1:1 (1:0)
21′ Sanabrija; 72′ Oreljana (p)

Fudbaleri Betisa i Eibara remizirali su danas na ,,Benito Viljamarinu“, 1:1, u okviru 17. kola španske La lige.

Zanimljiv susret odigran je danas u Sevilji, gde je gostovao Eibar. Dve ekipe koje igraju lepršav i atraktivan fudbal podelili su bodove, čime bi mogli biti zadovoljni nakon ovog susreta.

Sjajnu akciju Đovanija Lo Selsa i Kristijana Telja u 21. minutu u gol je pretvorio Toni Sanabrija, čiji pogodak je ekipa dugo čekala u prvenstvu.

Eibar je dugo pokušavao da poravna rezultat. Zaigrali su mnogo bolje, pogotovo u nastavku meča, pritiskali rivala i to im se isplatilo u 70. minutu nakon što je Zuir Fedal srušio rivala u sopstvenom šesnaestercu. Sudija Karlos del Sero je nakon premišljanja i konsultacije sa VAR sobom doneo odluku da svira jedanaesterac, koji je uz dosta sreće realizovao Fabijan Oreljana u 72. minutu.

Zanimljivo, na poluvremenu utakmice, navijači domaćeg tima su preplavili teren dečijim igračkama koje će biti prosleđene humanitarnoj organizaciji.

Nedugo zatim, gosti su propustili kolosalnu priliku za preokret, ali Kike Garsija je bio neprecizan u situaciji jedan na jedan sa golmanom Pau Lopezom.

Nakon nepotpunog 17. kola, Betis je šesti sa 26 bodova, dok je Eibar 11. sa 21 bodom.