Zvezda deklasirala Cibonu u Zagrebu

Cibona - Crvena zvezda 54:76

Cibona – Crvena zvezda 54:76 (18:24, 13:14, 17:22, 6:16)

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su seriju pobeda u ABA ligi i nakon 12 kola i dalje su jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u regionalnom takmičenju.

Najavljivao je trener Zagrepčana, Ivan Velić, iznenađenje za crveno-bele, neizvesnost je trajala punih sedam minuta, a u tom trenutku domaćin je vodio sa 16:14. Do kraja prve četvrtine Crvena zvezda je napravila seriju 10:2 i nakon prvih 10 minuta vodila sa 24:18, a kada je prešla u vođstvo do kraja utakmice više ga nije ispuštala.

U drugoj četvrtini timovi su igrali u serijama, Crvena zvezda je u dva navrata stizala do 13 poena prednosti, ali su se „vukovi“ vraćali i na kraju prvog poluvremena imali su sedam poena minusa (31:38).

U nastavku neizvesnosti nije bilo, iako crveno-bele nije služio šut za tri poena, pod košem su bili dominantni, a Odžo i Cirbes su zajedno imali samo dva promašaja iz igre. Prednost srpskog šampiona najviše je iznosila 22 poena, a Cibona je u četvrtoj četvrtini postigla samo 6 poena.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Bili Beron sa 16 poena, Odžo je postigao poen manje, bez promašaja (5/5 za dva), a dvocifren je bio i Perperoglu koji je ubacio 10. Regland je dodao 8, a Cirbes 7 poena. Kod domaćina Ljubičić je bio najefikasniji sa 17 poena.

Crvena zvezda je za dva poena šutirala 65 odsto, a imala je čak 24 skoka više od rivala.