,,Boksing dej“: Delirijum u Liverpulu, novi poraz Sitija, razgoropađeni Totenhem

Fudbaleri Liverpula

Dan nakon katoličkog Božića, odigran je tradicionalni ,,boksing dej“ u Engleskoj, a u terminu od 16 sati odigrano je šest utakmica u Premijer ligi.

U Liverpulu trenutno vlada velika fešta. Izabranici Jirgena Klopa su današnjom pobedom nad Njukaslom na ,,Enfildu“ od 3:1 i porazom Mančester sitija od 2:1 u Lesteru, otišli na sedam poena prednosti u odnosu na ,,građane“ i tako uneli veliku nervozu u redove Sitija, koji je do ovog kola bio prvi favorit za titulu, ali sada, ne izgleda da će biti tako.

Liverpul je odigrao fenomenalno protiv Njukasla i slavio ubedljivo, bez većih muka. ,,Crveni“ su dominirali tokom čitavog susreta, stvorili dosta prilika i sa tri gola ispratili Rafu Beniteza i ,,svrake“ u Njukasl. U 11. minutu je Dejan Lovren natrčao na odbijenu loptu posle centaršuta i poluvolej udarcem poslao ,,bombu“ iza leđa Martina Dubravke za vođstvo domaćih. Mohamed Salah je na startu drugog poluvremena duplirao prednost nakon jedanaesterca, da bi ubedljivih 3:0 postavio Džerdan Šaćiri u 79. minutu, posle centaršuta Trenta Aleksander Arnolda sa leve strane. Konačan rezultat postavio je Fabinjo kada je odlično skočio i iskoristio centaršut Mohameda Salaha u 85. minutu.

Tragedija za Pepove ,,građane“ u Lesteru. Iako su poveli pogotkom Bernarda Silve u 14. minutu i delovalo je da će ovo biti rutinska pobeda Mančester sitija protiv ,,lisica“, tim Kloda Puela je ubrzo izjedančio pogotkom Marka Olbrajtona koji je iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju, da bi potpuni preokret usledio u 81. minutu kada je Rikardo Pereira uputio ,,projektil“ u gol Edersona Moraeša za veliko slavlje na ,,King pauer“ stadionu. Ovo je bio drugi uzastopni poraz Mančester sitija u Premijer ligi i tako su pali čak na treće mesto na tabeli.

Totenhem nastavlja da teroriše protivničke odbrane. Londonski ,,pevci“ su na poslednje dve utakmice postigli 11 golova, a ovog puta žrtva je bio Bornmut, čija je odbrana kapitulirala čak pet puta. Hjong-Min Son je dva puta uspeo da savlada Asmira Begovića, a po jedanput su to uradili Hari Kejn, Kristijan Eriksen, Lukas Mura, dok je het-trik asistencija zabeležio mladi Kajl-Voker Piters.

Nakon odlaska Žozea Murinja, Mančester junajted je zabeležio i drugu uzastopnu pobedu. Ole Gunar Solskjer je, čini se, pronašao način da motiviše igrače ,,crvenih đavola“ koji su sa 3:1 savladali Hadersfild pogocima tandema iz veznog reda – Nemanje Matića i Pola Pogbe. Francuz je postigao dva gola na današnjoj utakmici, što se dugo nije dogodilo.

Barnli – Everton 1:5 (1:3)
37, Gibson; 2′ Mina, 13′, 71 Dinj, 22′ Sigurdson (p), 90+3′ Rišarlison

Kristal palas – Kardif 0:0

Lester siti – Mančester siti 2:1 (1:1)
19′ Olbrajton, 81′ Pereira; 14′ Silva

Liverpul – Njukasl 4:0 (1:0)
11′ Lovren, 47′ Salah (p), 79′ Šaćiri, 85′ Fabinjo

Mančester junajted – Hadersfild 3:1 (1:0)
28′ Matić, 64′, 78′ Pogba; 88′ Zanka

Totenhem – Bornmut 5:0 (3:0)
15′ Eriksen, 23′, 70′ Son, 35′ Mura, 61′ Kejn