Drama u Tel Avivu: Sjajni srpski duo nedovoljan za pobedu Armanija

Makabi Tel Aviv – Armani Milano 94:92
(21:24, 25:24, 29:27, 19:17)

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva pobedili su danas u ,,Minora Mivtaki areni“ ekipu Armani Milana rezultatom 94:92 u okviru 15. kola Evrolige.

U sjajnoj i veoma neizvesnoj utakmici, domaći tim je uspeo da dođe do pobede nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Armani je nešto bolje otvorio susret i na odmor otišao sa dva poena prednosti, da bi se u nastavku borba dodatno rasplamsala i konačno kulminirala u završnici susreta.

Anđelo Kalojaro je pogodio za ti poena u ključnom momentu na minut i 20 sekundi do kraja za 91:89, a onda je Vladimir Micov realizovao naredni napad italijanskog tima uz faul, da bi potom sa linije penala doneo novu prednost Armaniju. Borba se ,,zakuvala“ nakon što je Aleks Tajus doneo domaćima +1 sa penala, a Majk Džejms promašio u završnici pošto je na sebe preuzeo odgovornost. Do kraja je Rej Kendrik pogodio jedno od dva slobodna bacanja za posed prednosti ,,ponosa Izraela“ na ovoj utakmici. Armani je imao poslednji napad na meču, ali je Džef Bruks promašio trojku za pobedu, iako je bio sam.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji u porazu svog tima sa 17 poena, a po 16 su imali Vladimir Micov i Majk Džejms. Uz 16 poena, Micov je imao i osam skokova i šest asistencija.

U pobedničkom sastavu istakao se briljantni Džoni O’Brajan sa 32 poena i pet skokova uz indeks korisnosti od čak 44, dok je Aleks Tajus dodao 14 poena.

Armani je nakon 15 kola sada na devetoj poziciji, jednom ispod od mesta koje vodi u narednu fazu, uz skor 7-8, dok je Makabi 13. sa skorom 5-10.