Mitrović srušio “terijere“ u 91. minutu, “vukovi“ se šepuili na Vembliju [VIDEO]

Aleksandar Mitrović

Još jedna uzbudljiva subota u Premijer ligi!

Fulam je pobedio posle šest kola, a sve zasluge idu na adresu srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića, koji je u 91. minutu, na dodavanje Sesenjona, postigao gol za pobedu nad poslednjeplasiranim Hadersfildom. Mogao je tim iz Londona i ranije do trijumfa, ali je Abubakar Kamara promašio jedanaesterac u 81. minutu. Imao je Mitrović i pre gola dve dobre situacije, ali su “terijeri“ na golu imali raspoloženog Losla.

Do važne pobede u nadoknadi došao je i Kradif u Lesteru. Gol za prvi trijumf Velšana na strani postigao je Viktor Kamarasa u 92. minutu. “Lisice“ su imale priliku da sa bele tačke povedu u 75. minutu, ali je udarac Medisona golman Eteridž odbranio.

Jedan gol bio je dovoljan Brajtonu da pobedi Everton, a strelac je bio Lokadija posle sat vremena igre. Pobednika nije bilo u Votfordu, Njukasl je poveo u prvom poluvremenu golom Venecuelanca Rondona, ali je Dukure izjednačio u finišu.

Prva senzacija dogodila se na Vembliju gde je drugolasirani Totenhem očekivao sigurne bodove protiv Vulverhemptona. Međutim, “vukovi“ su više puta pokazali da su pravo osveženje u Premijer ligi, i slavili su pobedu od 3:1. “Pevci“ su poveli 13.golo Harija Kejna, čime se izjednačio sa Obamejangom na čelu liste strelaca, ali su gosti u drugom poluvremenu postigli čak tri gola. Prvo je Francuz Vili Boli izjednačio u 72., da bi u poslednjih deset minuta Meksikanac Himenez i Portugalac Kosta, udaljili Totenhem od borbe za titulu.

Brajton – Everton 1:0(0:0)