Šok Madridu: Real Sosijedad upalio alarm na ,,Bernabeuu“

Real Madrid – Real Sosijedad 0:2 (0:1)
3′ Vilijan Hoze (p), 82′ Pardo

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas ekipu Real Madrida na ,,Santjago Bernabeuu“ rezultatom 2:0 u okviru 18. kola španske Primere.

Utakmica koja je obilovala prilikama završena sa ,,samo“ dva pogotka i to oba u mreži aktuelnog klupskog šampiona sveta.

Gosti iz San Sebastijana su na odličan način otvorili susret pošto su već u trećem minutu poveli pogotkom Vilijana Hozea sa bele tačke, nakon što je Kasemiro srušio Mikela Merina.

U nastavku je Real Madrid morao da napadne i očekivano, to se i dogodilo. Međutim, pored mnoštvo propuštenih prilika, pogođene stative i sporne situacije kada nije dosuđen jedanaesterac nad Vinisijusom Žuniorom, izabranici Santjaga Solarija nisu uspeli da zatresu mrežu Heronima Ruljija.

Ni gosti nisu bili bezopasni. Propustili su nekoliko pogodnih šansi da povećaju prednost na ,,Bernabeuu“, a to im je pošlo za nogom tek u 85. minutu kada je Vilijam Hoze pronašao Rubena Parda koji glavom iz neposredne blizine matira Tiboa Kurtou za overavanje pobede Baskijaca.

Poslednju šansu na utakmici propustio je Vilijam Hoze, kada je veoma loše šutirao iako je ispred sebe imao samo Kurtou i mogao je da bira gde će da gađa.

Ovo je novi neuspeh Reala u 2019. godini. Nakon što su u četvrtak remizirali sa Viljarealom, sada je doživeljen i poraz, posle čega su usledili zvižduci na stadionu u Madridu.

,,Kraljevski klub“ je trenutno petoplasirani sa 30 bodova, dok je Sosijedad 11. sa 22 poena.