Malo jedan Perperoglu: Zvezda pala u Andaluziji

Košarkaši Crvene zvezde

Unikaha – Crvena zvezda 79:74
(26:13, 25:24, 14:18, 14:19)

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su prvi poraz u Top 16 fazi Evrokupa.

Izabranici Milana Tomića izgubili su od Unikahe u Malagi, u utakmici koju će što pre želeti da zaborave. Kraj treće i drugi deo četvrte deonice su vredni u igri crveno-belih.

Domaći su bolje započeli meč i postigli su prvih pet poena. Zvezda nije uspevala da dođe poena, a loš niz napada prekinuo je Regland sa trojkom na isteku trećeg minuta igre, kojom je činilo se na momenat podigao samopouzdanje ekipe. Ipak, zahvaljujući boljoj, unutrašnjoj igri Unikaha je došla do plus 6 (12:6) do prvog tajm-auta. Zvezdu je u igri koliko-toliko održavao šut za tri poena.

Ipak, Šermandini i Lesor su nizali poene u reketu, a u devetom minutu Unikaha je stigla do dvocifrene prednosti (21:11), a potom i plus 13 nakon prve četvrtine. U prvoj deonici Cirbes je napustio igru zbog povrede i nije se više vraćao na parket.

I na početku drugog kvartala Zvezda je igrala loše u napadu. Promašivali su izabranici Milana Tomića otvorene šuteve i gubili mnogo lopti. Nakon trojke Milosavljevića bilo je i 18 (35:17) u 14. minutu. Perperoglu je sa tri vezane trojke dao malo krvi u igri srpskog šampiona, ali odbrana je i dalje bila problem, pa se Unikaha ponovo odlepila na +16 nakon nekoliko dobrih akcija. Zvezda je moglada spusti šrednost u finišu prvog poluvremena, ali je Unikaha ponovo neutralisao manji nalet crveno-belih i sa četiri uzastopna poena sigurno čuvala veliku prednost. Rezuktat i nije mogao biti boli nakon devet izgubljenih lopti u prvih 20 minuta.

Igrači Unikahe su šuterski raspoloženo ušli i u drugo poluvreme, ali je i Zvezda igrala daleko bolje u napadu. Ponovo je prednjačio Perperoglu. Ipak, prednost domaćih se nije topila, jer se igralo koš za koš. Minijatura Dobrića spustila je Zvezdu na -10 u finišu treće četvrtine, ali crveno-beli nisu iskoristili priliku da se spuste na jednocifren minus, pa je Unikaha imala prednost od 65:55 pre početka poslednjeg perioda igre.

Da ovo nije bilo veče košarkaša Zvezde pokazao je i početak četvrte četvrtine. Loš period igre Unikahe u napadu nije iskorišten. Nakon pet minuta igre obe ekipe su postigle po četiri poena.

Trojkama Perperoglua i Čovića, Zvezda je ipak prišla na -6 (71:65), 3,44 minuta pre kraja. Ipak, Regland je promašio čist zicer, za potpuni priključak.

Ali, to nije bilo sve, Zvezda je nakon poena Čovića i trojke Dobrića uspela da smanji na minus 1 (73:72). Nakon poena na obe strane, Salin je promašio trojku, ali je Unikaha prigrabila skok u napadu i preko Fernandeza ušla sa plus 3 u poslednjih 12 sekundi. Regland nije pogodio relativno otvoren šut za tri poena i sve je otišlo u nepovrat.

Stratos Perperoglu je bio ubedljivo najefikasniji u redovima Crvene zvezde sa 23 poena. Ognjen Dobrić je dodao 13, a Džo Regland je imao učinak od po sedam poena skokova i asistencija.

Matijas Lesor sa 16 i Georgi Šermandini sa 13 koševa predvodili su Unikahu. Dragan Milosavljević dodao je sedam poena.