Barsa u seriji, stradao i Armani

Armani – Barselona 85:90 (16:17, 21:19, 20:29, 28:25)

U poslednjoj utakmici 17. kola Evrolige Barselona je u Milanu bila bolja od Armanija. Ekipa Svetislava Pešića je ostvarila četvrtu uzastopnu, ukupno desetu pobedu i ostavila direktnog konkurenta u borbi za šesto mesto, dva koraka iza sebe.

U prvom poluvremenu viđena je rezultatska klackalica, ali je Barselona preuzela kontrolu u trećoj četvrtini. Održavali su Katalonci prednost i vrebali šansu da se značajnije „odlepe“. Dočekali su je četiri minuta pre kraja, kada su posle trojke Hange pobegli na plus 10 (66:76).

Zapretio je Armani u završnici, Micov je pogodio trojku za 83:86, osam sekundi pre kraja, ali su Ertel i Serafan bili sigurni za linije slobodnih bacanja.

Tomas Ertel je sa 21 poenom i šest asistencija bio najbolji u Pešićevom timu, Serafan je postigao 16, a Hanga poen manje. U Armaniju su najefikasniji bili Micov i Majk Džejms sa po 20 poena, dok je Nemanja Nedović zbog povrede propustio utakmicu.