Budućnost vodila 3 četvrtine u Izraelu, ali je još bez gostujuće pobede

Detalj sa utakmice Makabi - Budućnost

Makabi – Budućnost 81:76 (12:18, 22:19, 25:23, 22:16)

Jedini predstavnik regionalne lige u elitnom košarkaškom takmičenju, podgorička Budućnost, doživela je novi poraz na gostovanjima. Ovog puta je od crnogorske ekipe bolji bio izraelski Makabi, mada je Budućnost sve do sedam minuta pre kraja bila u prednosti.

Domaćin je očajno otvorio utakmicu, zbog lošeg šuta ”ponos Izraela” postigao je samo 12 poena u prvih 10 minuta, dok je u redovima gostiju blistao Noris Kol, pa je Budućnost imala i dvocifrenu prednost. Makabi je ”kaskao” za Podgoričanima, ali im nije dozvoljavao da se odlepe. Poslednje vođstvo Budućnost je imala u 33. minutu, a tada je Deandre Kejn pogodio za vođstvo Makabija 65:64. Nemanja Gordić je izjednačio na pet minuta pre kraja i tu je negde došlo i do odluke.

Usledila je serija domaćih 9:2, sa tri trojke koje su postigli Vilbekin, O'Brajan i Zosman, čime je meč definitivno prelomljen. Bio je to 14. poraz Budućnosti u Evroligi u 17 odigranih utakmica, a Podgoričani još nemaju pobedu u gostima.

Kod domaćina je najefikasniji bio Skoti Vilbekin sa 16 koševa, Tarik Blek je ubacio 12, Deandre Kejn 11, a dvocifren je bio i O'Brajen sa 10 poena.

Budućnost je predvodio odlični Noris Kol sa 25 poena, Erl Klark je dodao 13, dok su Koti Klark i Edvin Džekson postigli po 10 koševa.