PAO pobegao na početku, pa mirno priveo meč kraju

Nik Kalates

Panatinaikos – Bajern 77:67 (22:11, 21:21, 16:18, 18:17)

Atinski Panatinaikos upisao je osmi trijumf u Evroligi, pošto je večeras na domaćem parketu savladao nemački Bajern 77:67.

Sve je bilo rešeno u prvih deset minuta kada su ”zeleni” stekli dvocifrenu razliku koju nisu ispuštali do samog kraja. U drugoj polovini prvog perioda PAO je od rezultata 10:9 napravio seriju 12:2, zahvaljujući Kalatesu i Papapetruu. Ostalih 30 minuta protekli su u izjednačenoj igri, ali nemački tim nije uspeo da ozbiljnije pripreti domaćinu, osim u jednom trenutku, u trećoj četvrtini kada su razliku spustili na -6. Na drugoj strani Panatinaikos je imao i 15 poena prednosti u prvom poluvremenu.

Odličnu partiju pružio je Joanis Papapetru sa 18 poena i 8 skokova. Nik Kalates je uz 14 koševa imao i 11 asistencija, dok su dvocifren broj poena ubacili i Gist 13, Lodžeski 11 i Tomas 10.

Bolji od ostalih u ekipi Bajerna, ujedno i jedini sa dvocifrenim brojem poena, bio je Derik Vilijams koji je ubacio 21 koš, pa je bio najefikasniji igrač meča, ali je to bilo nedovoljno za uspeh. Vladimir Lučić je postigao 8 poena, Stefan Jović 2, a Nemanja Dangubić se nije upisao u strelce za deset minuta provedenih na parketu.