Valensija maksimalna pred dvomeč sa Zvezdom

Limož – Valensija 74:79
(18:28, 19:18, 13:18, 24:15)

Valensija je lider grupe G Evrokupa i uz Asvel i Andoru, jedini tim sa dve pobede posle dva odigrana kola. Španska ekipa je u drugom kolu slavila na gostovanju u Limožu sa 79:74, uprkos velikom padu u poslednjoj četvrtini.

Limož je počeo vođstvom od 7:0, ali su gosti uzvratili serijom od 17:1 i već u prvoj četvrtini stekli dvocifreno vođstvo, koje su održavali u nastavku.

Imala je Valensija plus 14 na početku poslednje četvrtine, ali je domaćinu pripala završnica. Uspeo je Limož minut pre kraja da priđe na samo pet poena zaostatka, ali nije imao snage za preokret.

Vil Tomas je postigao 15 poena za španski tim, a Bojan Dubljević je imao učinak od 12 poena i isto toliko skokova. U Limožu je najefikasniji bio Vilijam Hauard sa 15 poena.

Valensija naredne dve utakmice u Evrokupu igra protiv Crvene zvezde, 16. januara u Španiji i sedam dana kasnije u Beogradu.