AO: Kecmanović na korak od glavnog žreba, Brazilac poslednja prepreka

Miomir Kecmanović

Miomir Kecmanović se plasirao u finale kvalifikacija za prvi Grend Slem u sezoni, Australian Open.

Kecmanović je u polufinalu savladao francuskog igrača, Maksima Žanvijea rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6(5), a meč je trajao 1 čas i 21 minut.

Srbin je već u prvom gemu u meču oduzeo servis rivalu, a zanimljivo je da je to bio jedini brejk u ovom duelu. U prvom setu Kecmanović je kontrolisao igru i rezultat, a jedinu brejk loptu dozvolio je Francuzu u poslednjem gemu prvog seta.

U desetom gemu drugog seta Žanvije je pri vođstvu od 5:4 imao dve vezane set lopte na servis Kecmanovića, koji se izvukao iz ove situacije i kasnije u taj-brejku realizovao prvu meč loptu.

Poslednja prepreka na putu ka glavnom žrebu biće mu Brazilac Tiago Monteiro, 127. igrač sveta, koji je u polufinalu eliminisao Francuza Gregoara Barera. Kecmanović je postavljen za 16, a Monteiro za 17. nosioca ovih kvalifikacija.