Košarkaši Budućnosti

Budućnost – Darušafaka 75:74
(16:14, 20:28, 22:11, 17:21)

U derbiju začelja Evrolige, Budućnost je u Podgorici savladala tursju Darušafaku i ostavila je na dnu tabele. Šampionima ABA lige ovo je bila četvrta pobeda u 18 odigranih kola, a sve četiri su ostvarili u svojoj Morači.

Već na startu je Budućnost povela sa 6:0, ali su gosti odgovorili serijom 7:0. Prvu četvrtinu, ipak, dobijaju domaćini sa 16:14. Mnogo bolje je Darušafaka odigrala drugih deset minuta. U finišu tog perioda preuzeli su vođstvo posle poena Savaša, da bi Evans, košem tri sekunde pre odmora, doneo maksimalnu razliku od šest poena 36:42.

Budućnost se vratila u trećoj četvrtini, razigrao se Noris Kol, da bi košem Goge Bitadzea, čiji je nastup bio pod znakom pitanja, ponovo domaćin bio u vođstvu u 27. minutu. Edvin Džekson je vezao četiri poena na kraju perioda i domaćin je u odlučujuću deonicu ušao sa 58:53.

Finiš je bio izuzetno uzbudljiv. Poenima Norisa Kola, Podgoričani su na manje od tri minuta do kraja imali +6, ali su za samo minut Turci izjednačili, pošto su trojke pogodili Ozmizrak i Daglas. Na 42 sekunde do kraja Nemanja Gordić je uhvatio loptu u napadu, zatim je fauliran, a sa linije slobodnih bacanja pogodio je samo jednom, što mu je bio i jedini poen na meču. Darušafaka je poenima sa penala Kartala Ozmizraka prešal u vođstvo 74:73, na 13 sekundi pre završetka. Jasmin Repeša je zatražio tajm aut, a Noris Kol je pogodio za dva poena za trijumf domaćina. Ostale su još 4 sekunde, ali Darušafaka nije uspela da “ukrade“ pobedu.

Noris Kol je bio istinski junak ove pobede, postigao je 17 poena, ali nije bio najefikasniji. Koš više ubacio je Edvin Džekson, dok su dvocifreni bili i Koti Klark i Goga Bitadze sa po 11 poena.

U timu Darušafake Daglas je ubacio 14 koševa, a po 12 su dodali Savaš i evans.