„Ponosu Izraela“ ne smeta ruska zima, Makabi iznenadio „armejce“

Detalj sa meča CSKA - Makabi

CSKA – Makabi 76:93
(24:22, 17:24, 21:18, 14:29)

Košarkaši Makabija napravili su iznenađenje u 18. kolu Evrolige i pobedili su u Moskvi domaći CSKA. Ovo je izraelskom timu tek sedmi trijumf, dok “armejci“ ostaju na 13 pobeda.

Nije na početku izgledalo da će se desiti iznenađenje. Već u 5. minutu domaćin je stekao 12 poena prednosti, bilo 16:4 nakon poena Nanda De Koloa. Tada Makabi pravi seriju 9:0 i hvata priključak, ali prva deonica je, ipak, pripala domaćem timu.

Makabi je odlično odigrao drugih deset minuta, sredinom te deonice su poveli sa šest poena prednosti, da bi na poluvremenu bilo 41:46. Moskovljani su tražili način da se vrate u igru, uspevali su to u toku trećeg perioda, ne dozvoljavajući gostima da, i pored bolje igre, naprave osetniju prednost.

Odluka je pala u završnih deset minuta. Sredinom poslednjeg perioda Makabi dobrom igrom u odbrani i brzim kontranapadima, dolazi do plus 10, što je bio i ključni momenat. CSKA do kraja meča nije uspeo da se vrati u igru, razlika je sve više rasla, da bi najveća bila na kraju, pošto je Makabi slavio sa +17.

Najefikasniji kod pobednika bio je Zosman sa 15 koševa i 6 skokova. O’Brajant je ubacio poen manje, a Aleks Tajs je uz 12 poena imao i šest skokova, kao i 4 veoma važne blokade.

Odlična igra Vila Klejburna i Nanda De Koloa, koji su postigli po 16 koševa, nije sprečila poraz moskovskog tima.