Leganesov beg sa dna [VIDEO]

Leganes – Ueska 1:0 (0:0)
73’ El Nesri

Fudbaleri Leganesa pobedili su danas na svom terenu ekipu Ueske rezultatom 1:0 u okviru 19. kola španske Primere.

Ekipa koju sa klupe predvodi Maurisio Pelegrino prekinula je seriju od pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima i u veoma važnom duelu u borbi za opstanak došla do pobede protiv već prežaljene Ueske.

Bilo je nekoliko pogodnih prilika tokom meča, ističe se šansa za Uesku u 29. minutu, ali je defanzivac Leganesa ipak smireno reagovao ispred gol linije i sprečio vođstvo gostiju. Izvanrednu priliku imao je Džonatan Silva za Leganes, ali se čuvar mreže ekipe iz Argona Roberto Santamarija istakao sa dve sjajne odbrane.

Ipak, u 73. minutu usledio je centaršut Silve, a Jusef El Nesri postiže pobednički pogodak za domaći tim.

Leganes je tako ovom pobedom uspeo da se odmakne, bar malo, od zone ispadanja, dok je Useksa jednom nogom već u Segundi, s obzirom na to da imaju 11 osvojenih bodova.