Najubedljivija pobeda Partizana od dolaska Trinkijerija

Markus Pejdž, Partizan - Krka 87:55

Partizan – Krka 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14)

Košarkaši Partizana ostvarili su najubedljiviju pobedu pod vođstvom Andree Trinkijerija.

Krka je u Beograd stigla kao poslednjeplasiran tim ABA lige, a na parketu je dobila i “priznanje” za najlošiji tim koji je ove sezone gostovao u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, crno-beli su posle prve četvrtine imali 9 poena prednosti, a klub iz Novog Mesta čak 7 izgubljenih lopti u ovom delu igre. U drugoj četvrtini prednost Partizana je rasla sve do 18. minuta kada je nakon trojke Alekseja Nikolića na semaforu stajalo 39:24.

Poslednja dva minuta prvog poluvremena ujedno je i najlošiji period Partizana na ovoj utakmici, što je Krka iskoristila i serijom od 6:0 na odmor otišla sa pristojnih 9 poena minusa (39:30).

Pobednik je definitivno odlučen nakon dva i po minuta igre u drugom poluvremenu, a domaćin je serijom od 11:0 stekao 20 poena prednosti. Od tog trenutka prednost je konstantno rasla, do maksimalnih +36 u poslednjem minutu utakmice.

Partizan je predvodio Markus Pejdž sa 17 poena, pratio ga je Aleksej Nikolić koji je ubacio 15, Si je dodao 13, a dvocifren je bio i Pecarski koji je za 20 minuta postigao 10 poena. Kod Krke, koja je imala 23 izgubljene lopte, Lapornik je ubacio 13 poena.