Prva pobeda Liverpula u ovoj godini, Fulam savladao sam sebe [VIDEO]

U današnjem terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica u okviru 22. kola engleske Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton i po drugi put ove sezone i to identičnim rezultatom (1:0), ali ovog puta na gostovanju. Lideri Premijer lige sigurno nisu odigrali najbolji meč u poslednje vreme, ali su ostvarili pobedu, prvu u 2019. godini.

U prvom poluvremenu nije upućen nijedan udarac u okvir gola od strane dveju ekipa, da bi u drugom delu meč odmah bio otvoren pogotkom. Mohamed Salah je iz, delovalo je, nemoguće situacije, uspeo da prođe pored Paskala Grosa, koji ga je srušio i skrivio jedanaesterac. Egipćanin je bio siguran u 50. minutu za vođstvo gostiju. U nastavku je Liverpul malo usporio tempo, ali su i pored toga propustili nekoliko izvanrednih prilika.

Uprkos tome što su već u drugom minutu utakmice poveli fantastičnim pogotkom Andrea Širlea, fudbaleri Fulama nisu uspeli da osvoje sva tri boda na gostovanju u Barnliju. U periodu od 20. do 23. minuta igrači tima iz Londona postigli su dva autogola i tako omogućili prednost domaćem timu. Nesrećni po ekipu Klaudija Ranijerija bili su Džo Brajan i Denis Odoi. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Lusijano Vijeto, posle akcije sa Aleksandrom Mitrovićem, ali je Džejms Tarkovski nekako spasao svoj tim. Međutim od  šamara koji su udarili sami sebi nisu mogli da se oporave.

Ralf Hazenhitl za sada uspešno predvodi misiju Sautemptona koja podrazumeva opstanak u Premijer ligi. Pogocima Džejmsa Vord-Prausa i Šejna Longa ,,sveci” su došli do 19. boda u duelu protiv Lestera i tako izašli iz zone ispadanja. Interesantno je da je napadač Sautemtona Šejn Long poslednja tri pogotka za taj klub postigao kod tri različita menadžera. Jedini strelac za Lester bio je Filfred Ndidi, kada je smanjio rezultat u 58. minutu, ali to nije bilo dovoljno da ,,lisice” nešto više ostvare na ovoj utakmici.

Brajton – Liverpul 0:1 (0:0)
50’ Salah (p)

Barnli – Fulam 2:1 (2:1)
20’ Brajan (ag), 23’ Odoi (ag); 2’ Širle

Kardif – Hadersfild 0:0

Kristal palas – Votford 1:2 (1:0)
38’ Ketkart (ag); 67’ Ketkart, 74’ Kleverli

Lester siti – Sautemtpon 1:2 (0:2)
58’ Ndidi; 11’ Vord-Praus, 45+2’ Long