Rajs prvencem odlučio londonski derbi, Arnautović se oprostio [VIDEO]

Vest Hem – Arsenal 1:0 (0:0)
48’ Rajs

Fudbaleri Vest Hem junajteda savladali su danas u prvoj utakmici 22. kola Premijer lige ekipu Arsenala sa 1:0 na ,,Olimpijskom stadionu” u Londonu.

Domaći tim je odigrao odličan meč pred svojim navijačima, kojima je ova pobeda još draža zbog činjenice da je suparnički tim bio gradski rival.

Vest Hem je imao nekoliko prilika da povede i ranije. Sjajnu šansu imao je Felipe Anderson u prvom poluvremenu, ali Brazilac je zamalo bio neprecizan. Nagrada za dobru partiju stigla je u 48. minutu kada je Samir Nasri posle loše intervencije odbrane ,,tobdžija” pronašao Deklana Rajsa koji iz prve pogađa mrežu Bernda Lena. Ovo je bio prvi pogodak devetnaestogodišnjeg Rajsa u dresu Vest Hema.

Ono što je rastužilo navijače ,,čekićara” na ovoj utakmici jeste izlazak Marka Arnautovića sa terena u 71. minutu, pošto je Austrijanac pozdravio čitav stadion i tako verovatno odigrao svoj poslednji meč za Vest Hem, pošto je, čini se, njegov transfer u Kinu sada izvestan.

Izabranici Manuela Pelegrinija su sada osmoplasirani sa 31 bodom, dok je Arsenal peti sa 41.