Zvezda i dalje maksimalna, Igokea promašila dva šuta za pobedu [VIDEO]

Igokea - Crvena zvezda 77:79

Igokea – Crvena zvezda 77:79 (18:20, 25:21, 19:18, 15:20)

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u ABA ligi i nakon gostovanja u Laktašima, iako su nastupili bez povređenih Lazića, Berona i Cirbesa.

Igokea je u poslednjim sekundama promašila dva šuta za pobedu, Radivojević je potpuno sam promašio trojku, da bi Anđušić iz koraka uz zvuk sirene takođe bio neprecizan.

Crvena zvezda je dobro otvorila meč i u uvodnim minutima stekla 5 poena prednosti (6:1). Igokea je uzvratila serijom 10:2 i povela sa 11:8, da bi u 7. minutu domaćin imao poslednje vođstvo u prvoj četvrtini (14:13). Crveno-beli su napravili seriju 5:0 i posle prve četvrtine imali dva poena prednosti (20:18).

U drugoj četvrtini slična situacija, početak je pripao gostima, ali je Igokea polako preuzimala kontrolu igre u svoje ruke i nakon tri i po minuta povela sa 31:26. Crvena zvezda je ponovo uhvatila priključak, ali je novom serijom Igokea stekla +6 (43:37). To su bili poslednji poeni domaćeg tima u prvom delu, Faje je pogodio trojku, a nakon što je Odžo bio polovično precizan sa linije za slobodna bacanja 18 sekundi pre kraja na semaforu je stajalo 43:41, što je bio rezultat nakon prvih 20 minuta.

Odličan u prvom delu bio je Đorđe Milošević koji je od 8 skokova čak 6 ostvario u napadu, a Igokea je pogodila čak 7 trojki u prvih 20 minuta.

U istom ritmu nastavio je Lafajet koji je ubacio trojku u prvom napadu, ali je to bio uvod u seriju od 10 uzastopnih poena crveno-belih. Lafajet je uspeo da prekine ovu seriju, a tri minuta pre kraja treće četvrtine Igokea je ponovo imala 5 poena prednosti (60:55). Na isteku 30. minuta Igokea je vodila 62:59, a prve poene u poslednjoj četvrtini postigao je Luković nakon minut i po igre.

Domaćin je tada stao, dva i po minuta nije poentirao, a Crvena zvezda je to iskoristila i povela sa 67:64. U poslednja dva minuta Zvezda je ušla sa 5 poena prednosti, a kada e Radanov 34 sekunde pre kraja iskoristio veliku grešku Lešića i pogodio za 77:73 činilo se da neće biti velike drame.

Međutim, Luković je 15 sekundi pre kraja pogodio trojku i to nakon ofanzivnog skoka Anđušića, a samo sekund kasnije Simanić je pogodio dva slobodna bacanja. Na liniju za slobodna bacanja 12 sekundi pre kraja stao je i Anđušić koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a nakon ukradene lopte Miloševića usledila je opisana završnica u kojoj su Radivojević i Anđušić promašili trojke za pobedu.

Radivojević je bio potpuno sam, a nakon promašaja lopta se odbila do Anđušića koji je iz teže situacije takođe bio neprecizan.

Regland je predvodio crveno-bele sa 18 poena i 7 asistencija, Davidovac i Odžo su ubacili po 11, dok su kod Igokee bolji od ostalih bili Anđušić sa 15, Adamović sa 12, Lešić sa 11, te Radivojević koji je ubacio 10 poena.

Posle ove utakmice Crvena zvezda ima svih 15 pobeda, dok Igokea ima skor 5-10.