Dva produžetka u Vašingtonu, Dončić nije mogao ništa Kariju, Harden ne staje [VIDEO]

Tokom nedeljne večeri i u jutarnjim satima u ponedeljak odigrano je sedam utakmica u okviru košarkaške NBA lige.

Uvodni meč ove runde doneo je i najviše uzbuđenja tokom protekle večeri u najjačoj košarkaškoj ligi sveta. Vašington Vizaddsi su ugostili ekipu Toronto Reptorsa i slavili nakon dva produžetka. Gosti su tokom čitavog meča imali prednost, koja je sredinom druge četvrtine iznosila i maksimalnih 23 poena. Međutim, kako je meč odmicao, tako se rezultat topio u korist Vašingtona, koji su u finišu poenima Ota Portera, a potom i trojkom Bredlija Bila izborili produžetke. Međutim, nakon 10 minuta u odlučujućem periodu igre, pobednika je trojkom rešio Serž Ibaka za vođstvo gostiju od 139:138, a potom je Deni Grin ubacio jedan poen sa linije penala za trijumf Reptorsa.

Toronto je do pobede vodio Kavaj Lenard sa 41 poenom i 11 skokova, dok je Paskal Sikam uz 24 poena imao i 19 skokova. Na drugoj strani istakao se Bredli Bil sa 43 poena, 10 skokova i 15 asistencija.

U jednom od neizvesnijih susreta večeri, aktuelni šampioni NBA lige Golden stejt Vorirosi su savladali Dalas Maverikse na gostovanju. Dalas je vodio i bio blizu pobede, ali Stef Kari je serijom od sedam poena odlučio ovaj susret. Sjajni šuter je meč okončao sa 48 poena, šest skokova i pet asistencija, pogodivši čak 11 trojki, a pratio ga je Kevin Durent sa 28 poena, uz sedam skokova. Luka Dončić je i na ovoj utakmici odigrao fenomenalno. Postigao je 26 poena šampionu, a odmah iza njega bio je Harison Barns sa 22 poena.

Uprkos tome što je protekle večeri pogodio samo jedan šut za tri poena od čak 17 pokušaja, Džejms Harden je postigao 38 poena u porazu svog Hjustona od Orlanda. Pre ovog meča, Harden je na poslednjih 15 utakmica prosečno beležio 40.5 poena po meču!

Njujork Niks – Filadelfija Seventiskisers 105:108
Vašington Vizards – Toronto Reptors 138:140
Atlanta Hoks – Milvoki Baks 114:133
Orlando Medžik – Hjuston Rokits 116:109
Dalas Maveriks – Golden stejt Voriors 114:119
Denver Nagets – Portland Trajlblejzers 116:113
Los Anđeles Lejkers – Klivlend Kavalirs 95:101