Grk zaustavio Viktora u Melburnu

Viktor Troicki

Stefanos Cicipas – Viktor Troicki 3:1 (6:3, 2:6, 6:2, 7:5)

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo Australijen Opena, pošto ga je u drugoj rundi eliminisao mladi Grk Stefanos Cicipas sa 3:1(6:3, 2:6, 6:2, 7:5) posle dva sata i 42 minuta igre.

Srpski teniser je dozvolio rivalu čak 19 brejk lopti, spasio je 15, ali su one četiri bile kobne. Na drugoj strani Troicki je uspeo da se izbori za 4 brejk šanse, od kojih je realizovao dve.

Već je početak pokazao da će Troicki imati mnogo problema sa novom teniskom senzacijom, trenutno 15. teniserom na ATP listi. Odmah na startu Cicipas je oduzeo servis našem predstavniku i poveo sa 2:0. Taj brejk mu je bio dovoljan da osvoji prvi set, a Troicki je dozvolio samo još jednu brejk priliku rivalu, u šestom gemu, koju je neutralisao.

Iskusni srpski as pribrao se u drugom setu, brejk lopti nije bilo do šestog gema, kada je Troicki stekao tri vezane. Prve dve nije iskoristio, ali jeste treću i poveo sa 4:2. Ključan, u tom setu, bio je naredni gem. Troicki se pet puta suočavao sa brejk loptom, ali je uspeo da sačuva servis, da bi u sledećem još jednom oduzeo servis rivalu i izjednačio na 1:1, dobivši set sa ubedljivih 6:2.

Međutim, Grka to nije pokolebalo, zaigrao je mnogo bolje u nastavku, Viktor je spasio četiri brejk lopte u trećem gemu trećeg seta, ali je u petom popustio. Cicipas je ponovo imao dve vezane brejk prilike, a iskoristio je drugu. Usledio je još jedan brejk u sedmom gemu i ubedljivo dobijen set za nekadašnjeg najboljeg juniora sveta.

Četvrti i, ispostavilo se, poslednji set na meču bio je najneizvesniji. Prvih šest gemova prošlo je bez brejk šansi, a onda se u sedmom Troicki suočavao sa tri, dve vezane. Tada je uspeo da se odbrani, ali nije u 11. gemu, kada je drugu šansu Cicipas iskoristio i zatim, na svoj servis, stigao do trijumfa.

Naredni protivnik Stefanosa Cicipasa biće Gruzijac Nikoloz Basilašvili, 19. nosilac.