Olimpijakos siguran, Milutinov odličan, Makabi u seriji

Detalj sa utakmice Olimpijakos - Himki

Olimpijakos – Himki 71:57 (20:11, 12:11, 23:14, 16:21)

Olimpijakos je opravdao ulogu favorita u duelu sa Himkijem, u 19. kolu Evrolige.

Ako se izuzme jedan period druge četvrtine, ekipa iz Pireja je dominirala tokom cele utakmice i sigurno stigla do dvanaeste pobede u elitnom takmičenju.

Nikola Milutinov se, posle dva meča pauze zbog bolesti, vratio u tim Olimpijakosa i sa 13 poena i sedam skokova, ponovo bio jedan od najboljih. Efikasniji od srpskog centra kod pobednika bili su samo Papanikolau i Vezenkov sa po 14 poena. Džordan Miki je sa 21 poenom i sedam skokova bio ubedljivo najbolji u Himkiju, za koji je Stefan Marković postigao dva poena, uz pet asistencija i tri skoka.

Makabi – Barselona 99:83 (23:20, 34:15, 28:17, 14:31)

Makabi je ubedljivo savladao Barselonu i stigao do treće uzastopne, a ukupno osme pobede ove sezone, posle koje se ponovo uključio u trku za mesto koje vodi u plej-of.

Posle izjednačene prve četvrtine “Ponos Izraela” se razgoropadio i Barsi je pretila prava rezultatska katastrofa. Makabi je u jednom trenutku imao 38 poena prednosti, ali je Barselona serijom od 22:0 na početku poslednje deonice uspela da upristoji poraz.

Petorica igrača Makabija su imala dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Tarik Blek sa 16, te Džoni O'Brajant i Skoti Vilbekin sa po 15 poena. Ribas sa 13 i Oriola sa 12 poena bili su najefikasniji u Barsi.

Ekipa Svetislava Pešića posle gostovanja u Tel Avivu ostaje na šestom mestu sa 11 pobeda i osam poraza.