Bavarci ne žele da predaju ”salataru”

Hofenhajm – Bajern 1:3(0:2)
Šulc 59’ – Gorecka 34’, 45+1’, Levandovski 87’

U prvom meču Bundeslige u 2019. godini, Bajern je kao gost slavio u Sinshajmu protiv domaćeg Hofenhajma 3:1.

Uvodni meč 18. kola Bundeslige doneo je duel dve ekipe koje su jesenas predstavljale Nemačku u Ligi šampiona, s tim što je jedna još uvek predstavlja. Bajern je prvi, od predstojećih 17 ispita, uspešno položio i nastavlja trku sa ”milionerima” iz Dortmunda.
Mnogo bolje su Bavarci odigrali prvo poluvreme, propustili su dve dobre prilike u prvih 20 minuta, imali su ih Levandovski i Miler, da bi se, desetak minuta kasnije, šanse ukazale i Humelsu i Gorecki.

Ipak, bedem domaćina popustio je tek u 34. minutu. Bauman je odbranio udarac Lebvandovskog glavom, ali je odbijenu loptu Gorecka, iskosa sa leve strane, poslao u mrežu. Lopta je na svom putu zakačila nekog od defanzivaca Hofenhajma i provukla se između Baumana i stative.

Do poluvremena bilo je već 2:0, a strelac je ponovo bio reprezentativac ”pancera”, Leon Gorecka. Bila je to brza kontra gostiju, Alaba je pronašao bivšeg fudbalera Šalkea u kaznenom prostoru, a ovaj u padu uspeva da prevari Baumana.

Hofenhajm je smanjio preko defanzivca Nika Šulca u 59. minutu, posle preciznog udarca u desni donji ugao. Pokušali su domaći da dođu bar do boda, ali im je sve nade srušio Robert Levandovski u 87. minutu, na odličnu asistenciju Tomasa Milera.

Bajern sada zaostaje tri boda za Dortmundom koji sutra gostuje u Lajpcigu, dok je Hofenhajm ostao sedmi sa 25 bodova.