Šou Mate i Moline na ,,Alfonso Perezu“ [VIDEO]

Hetafe – Alaves 4:0 (1:0)
33′, 88′ Mata, 46′, 55′ Molina

Fudbaleri Hetafea trijumfovali su večeras sa 4:0 na svom ,,Koloseum Alfonso Perezu“ protiv ekipe Alavesa u okviru 20. kola La lige.

Tim iz predgrađa Madrida je nakon poraza od Barselone vezao i drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu, te je posle Viljareala dotučen i Alaves.

Nešto više od pola sata igre bilo je potrebno da bi smo videli prvi gol na meču. On je rezultat greške defanzivca gostiju Giljermea Maripana koji je veoma loše startovao nad Ćimom Navarom, a glavni sudija nije časio ni časa već je odmah pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Haume Mata za vođstvo domaćih.

Drugo poluvreme započeto je na idealan način. Horhe Molina je prihvatio loptu na više od 20 metara od protivničkog gola, a onda uputio ,,raketu“ koja je bila neodbranjiva za golmana Fernanda Pačeka i tako je duplirao prednost tima iz prestonice. Ubedljivih postavio je Molina, još jednim pogotkom, ovog puta devet minuta kasnije nakon dodavanja Haumea Mate i vešto izbegnute ofsajd zamke. Konačan rezultat stigao je u 88. minutu drugim pogotkom fantastičnog Haumea Mate.

Hetafe nastavlja da pruža odlične partije ove sezone i sada su šestoplasirani sa bodom manje upravo od večerašnjeg rivala.