Eibar se radovao prvi put u ovoj godini [VIDEO]

Eibar – Espanjol 3:0 (1:0)
24′ Enrih, 52′ De Blasis, 84′ Čarls

Fudbaleri Eibara zabeležili su prvu pobedu u 2019. godini pošto su na svojoj ,,Ipurui“ savladali Espanjol sa 3:0 u okviru 20. kola La lige.

Dominacijom tokom čitavog meča, ekipa Hosea Mendilibara konačno je slavila ove godine, a bolju pobedu, nego pred svojim navijačima, nisu mogli poželeti. Možda samo da je došla nešto ranije, ali raspored to nije dozvolio.

Deluje da nije bilo namerno, ali je Diop u 24. minutu na sjajan način asitirao Serhiju Enrihu za vođstvo Eibara. Pre toga, Espanjol je pokušavao da ugrozi gol domaćih, ali to im nije pošlo za nogom.

Odbrana gostiju iz Barselone se ne može pohvaliti dobrom partijom na današnjoj utakmici. Svi su ispali prilikom prijema i pogotka Pabla de Bjasisa u 52. minutu za dupliranje Eibarove prednosti, da bi konačan rezultat postavio Čarls veoma lepim volej udarcem u 84. minutu.

Nakon 20 odigranih utakmica, Eibar je 11. sa 25 osvojenih bodova, dok je Espanjol 13. sa bodom manje, uz veoma lošu formu.