Nadal kao furija do petog finala u Melburnu

Rafael Nadal

Rafael Nadal je prvi finalista ovogodišnjeg Australijan Opena. Španac je u polufinalu održao predavanje mladoj grčkoj nadi, Stefanosu Cicipasu i posle manje od dva sata igre slavio sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 6:0.

Nadal je u prvom setu demonstrirao silu i za pola sata igre taj deo meča rešio u svoju korist uz samo dva izgubljena gema. 20-godišnji Cicipas je najravnopravniji bio u drugom setu, kada se vodila izjednačena borba do devetog gema. Usledio je brejk Nadala i početak kraja za grčkog tenisera.

Od vođstva Cicipasa od 4:3 u drugom setu, na terenu je postojao samo jedan teniser. Nadal je nanizao devet uzastopnih gemova i protutnjao do finala. O dominaciji Španca govori i podatak da je za jedan sat i 46 minuta tenisa svom rivalu dozvolio samo jednu brejk priliku i to u poslednjem gemu, kada je već sve bilo poznato.

Nadalu će ovo biti peto finale na Australijan Openu, a trofej u Melburnu je podizao samo jednom, 2009. godine.

Protivnik u finalu biće mu pobednik sutrašnjeg polufinalnog meča u kojem se sastaju Novak Đoković i Luka Puj.