Trio Micov-Džejms-Bertans oživeo Armani, briljantni Micić nedovoljan Efesu [VIDEO]

Armani Milano – Žalgiris 80:70
(21:13, 13:17, 18:20, 28:20)

Real Madrid – Anadolu Efes 92:84
(21:21, 21:21, 22:19, 28:23)

Ekipa Armanija iz Milana savladala je danas u svom ,,Medialanum forumu“ Žalgiris rezultatom 80:70 u utakmici 20. kola Evrolige.

Osim u nekim specifičnim situacijama, Armani nije ispuštao prednost na ovoj utakmici i tako su zabeležili veoma važnu pobedu u borbi za Top 8.

Italijanska ekipa je prekinula seriju od tri poraza posle sjajne utakmice koju je dirigovao trio Micov – Džejms – Bertans. Pomenuta trojica košarkaša su postigla po 17 poena, dok je Majk Džejms uz devet asistencija poneo epitet igrača utakmice. Na drugoj strani, identičan poenterski učinak imao je Nejt Volters, predvodnik gostiju na ovom meču, a Paulis Jankunas je dodao još 14.

Ovo je bila bitna pobeda za Armani, koji driži priključak za ekipama koje se bore za Top 8 i trenutno su na skoru 9-11, dok je Žalgiris na 8-12.

Nešto kasnije počeo je meč u Madridu, gde je Real uspeo da savlada ekipu Efesa u zanimljivom duelu.

Posle prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 42:42, gde je Vasa Micić imao fenomenalnu rolu, Real je bio mirniji u nastavku susreta, te su uspevali da iskoriste neshvatljive greške gostiju i dođu do trijumfa.

Pokušavao je Efes u finišu da se vrati iz zaostatka od sedam poena, izjednačili su, ali onda je Real ponovo iskoristio kikseve turskog tima, što je bilo ključno za ovaj susret. Magija od Fakunda Kampaca stiže nam iz kola u kolo, a sjajni plejmejker se i ovog puta potvrdio da ispuni očekivanja navijača. Umesto nestvarnih trojki, večeras se proslavio nestvarnom asistencijom.

Najbolji pojedinac u Efesu svakako je bio Vasilije Micić sa 21 poenom, a Tibor Plajs je imao 15. Pobednički tim je imao raspoloženog Entonija Rendolfa sa 24 poena i šest skokova, ali i Serhija Ljulja koji je postigao 19 šutiravši očajno za tri poena (3/12).

Real je sada na skoru 16-4, a Efes, s druge strane, na 13-7, na dva mesta ispod ,,kraljevskog kluba“.