Novak demonstrirao silu protiv Francuza, sledi klasik!

Novak Đoković

Đoković – Puj 3:0 (6:0, 6:2, 6:2)

NovaNovak Đokovićrio je plasmam u svoje 24. Grend slem finale u karijeri, sedmo na na Australian Openu.

Najbolji teniser sveta je u polufinalnom duelu na Rod Lejver Areni deklasirao Luku Puja iz Francuske, i zakazao novi klasik protiv večitog rivala Rafaela Nadala.

Đoković je asom otvorio meč i to je nagovestilo u kojem će se smeru odvijati ovaj meč. Šestostruki pobednik turnira u Melburnu je od starta nametnuo svoj ritam igre, koristio prilike i vrlo brzo stigao do dva brejka prednosti. Ritern je funkcionisao besprekorno, pa je Francuz ostao bez upisane kolone za gemove u prvom setu, koji je trajao svega 23 minuta.

Puj je zaigrao bolje u drugom setu, ali ponovo nije mogao da se ozbiljnije suprostavi srpskom asu. Novak je zadržao visok nivo igre, i uz dva brejka lako došao do prednosti od 2:0 u setovima za manje od sat vremena. Đoković je napravio samo dve neiznuđene greške u tom periodu.

Ni treći set nije doneo mnogo neizvesnosti. Đoković je oduzeo servis Puju pri rezultatu 2:1 i potom rutinski priveo meč kraju za samo jedan sat i 23 minuta igre.

Novak je napravio samo pet grešaka tokom čitavog meča.

Đoković i Nadal će odmeriti snage u nedelju, 27. januara od 9.15 časova po srednjeevropskom vremenu. Biće to njihov 53. međusobni duel, a Srbin vodi sa 27:25. U finalu Australian Opena igrali su i 2012. godine, kada je Novak slavio u epskom meču u pet setova, koji je trajao pet časova i 53 minuta.