Podela plena u Berlinu, Grujić strelac [VIDEO]

Detalj sa utakmice Herta - Šalke

Herta – Šalke 2:2 (2:2)
Grujić 39′, Ibišević 45+4′ – Konopljanka 17′, Ut 44′

U prvoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige Herta i Šalke su podelili bodove na Olimpijskoj stadionu u Berlinu, igrajući nerešeno 2:2.

Gosti su rano poveli, prvim golom u sezoni Ukrajinca Konopljanke, igrao se 17. minut. Berlinci su izjednačili preko našeg Marka Grujića u 39. minutu. Mladom reprezentativcu Srbije, za drugi gol u prvenstvu, odlično je asistirao Slovak Duda. U samom finišu prvog poluvremena viđena su još dva gola. Ponovo je poveo Šalke, kada je nakon brzog kontranapada Očipka pronašao Marka Uta, a ovaj iz prve poslao loptu iznad glave golmana Jarštajna. Kada se očekivao kraj prvog dela, bosanski veteran, Vedad Ibišević, iskoristio je smušenost u odbrani tima iz Gelzenkirhena i glavom poslao loptu u mrežu.

Imale su obe ekipe svoje šanse i u drugom poluvremenu, Zelke je propustio odličnu za Hertu, dok je rezervista Suat Serdar dva puta mogao da postigne gol za Šalke, ali se rezultat više nije menjao.

U timu iz prestonice svih 90 minuta odigrao je Marko Grujić, kao i Matija Nastasić u dresu Šalkea.

Herta je ostala na 7. mestu, sada sa 28 bodova, dok je Šalke 12. sa 22.