Partizan i Crvena zvezda poraženi u Regionalnoj ligi

Vaterpolo Zvezda

Vaterpolisti Partizana i Crvene zvezde doživeli su poraze u utakmicama 11. kola Regionalne lige.

Partizan je pred svojim navijačima poražen od Šapca rezultatom 7:6 u utakmici u kojoj su imali dva gola prednosti početkom druge četvrtine.

Crno-beli su poslednje vođstvo na meču imali 3 minuta pre kraja treće četvrtine kada je Kasum postigao gol za 5:4. Međutim do kraja ovog dela igre gosti su preokrenuli rezultat i sauvali pobedu do kraja, iako je Partizan na tri minuta pre kraja meča prišao na 6:7. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.

Kasum je sa tri gola bio najefikasniji kod Partizana, dok je Velikić kod Šapca bio dvostruki strelac.

Crvena zvezda je poražena u Herceg Novom u meču u kojem je domaćin poveo sa 4:0 i otklonio sve dileme već u prvoj četvrtini. Četiri kola kod Jadrana postigao je Averka, dok je Vasić kod crveno-belih bio trostruki strelac.

Posle ovih mečeva Crvena zvezda je na sedmom mestu sa 11 bdodova, dok je Partizan pretposlednji sa 5 bodova.

Partizan – Šabac 6:7
Jadran HN – Crvena zvezda 10:7