“Stara dama” bez greške, Kanselo junak preokreta

Lacio - Juventus 1:2

Lacio – Juventus 1:2(0:0)
Čan 59'(ag) – Kanselo 74’, Ronaldo 88'(p)

U derbiju 21. kola Serije A, aktuelni šampion Juventus, slavio je na gostovanju Laciju 2:1.

Rimljani su bili bolji u prvih 45 minuta, imali su tri dobre situacije, ali Volas, Parolo i Imobile nisu uspeli da savladaju Šćešnog.

Lacio je poveo u 59. minutu, posle izvedenog kornera, Emre Čan je nespretno reagovao i glavom ubacio loptu u mrežu svog tima. Nakon vodećeg gola domaćin je imao još dve odlične prilike da reši meč. Ćiro imobile je bio sam ispred Šćešnog, ali je tukao preko prečke, a nešto kasnije gol nije pogodio ni Luis Alberto.

U 70. minutu u igru je ušao Žoao Kanselo, a samo četiri minuta kasnije Portugalac je izjednačio. U 87. minutu Juventus je izveo brzu akciju, Lulić je sa leđa povukao Kansela, pa je sudija Marko Gvida dosudio penal za “staru damu”. Mada je u prethodnom kolu promašio jedanaesterac, loptu je ponovo na belu tačku namestio Kristijano Ronaldo i poslao je pod prečku nemoćnog Strakoše.

Bukvalno u poslednjoj sekundi meča, Lacio je imao priliku da izvuče barem bod, slobodan udarac iz idealne pozicije izveo je Sergej Milinković- Savić, ali je šutirao visoko iznad prečke.

Juventus je povećao prednost u odnosu na Napoli, sada ona iznosi 9 bodova, dok je Lacio na 8. mestu sa 32 boda, koliko ima i sedmoplasirana Atalanta.