Mitar vadi Fulam iz ponora, crna noć za mančesterske rivale [VIDEO]

Aleksandar Mitrović

Izuzetno uzbudljivo prvo veče 24. kola Premijer lige je za nama, a po dobrom ga neće pamtiti mančesterski klubovi.

Junajted je prekinuo neverovatan niz pobeda, od kada je na klupu seo Ole Gunar Solskjer, kada su se najmanje nadali, protiv Barnlija na Old Trafordu. Gosti su vodili sa 2:0, zahvaljujući golovima Ešlija Barnsa i Krisa Vuda, sve do 87. minuta. Tada je Pogba pogodio s bele tačke, da bi Lindelof u 92. minutu spasio bod za “crvene đavole”.

Šampion je napravio ogroman korak unazad, kada je u pitanju odbrana titule. Sve je počelo kako se samo poželeti može za “građane” na Sent Džejm parku, pošto je Serhio Aguero postigao gol već u 23 sekundi. Ipak, “svrake” se nisu predavale, Rondon je poravnao u 66. minutu, da bi Fernandinjo skrivio jedanaesterac u 79. minutu, koji je Met Riči pretvorio u gol i pobedu svog tima.

Junak večeri, bez dileme, bio je naš Aleksandar Mitrović Njegov Fulam je gubio na poluvremenu od Brajtona, na svom Krejven Kotidžu, sa 2:0, golovima Glena Mareja. Samo što se krenulo s centra, Kalum Čejmbres je, na dodavanje Mitrovića, smanjio na 1:2, a nda na scenu stupa centarfor srpske reprezentacije. Mitrović postiže golove u 58. i 74. minutu, za potpuni preokret. Tačku na važnu pobedu Fulama stavio je Vijeto desetak minuta pre kraja.

Gol Rišarlisona u 3. minutu bio je dovoljan Evertonu da slavi u Hadersfildu, a “terijerima” će biti potrebno čudo da opstanu u eliti. Arsenal se dugo mučio sa Kardifom na Emirejtsu, poveli su tek u 66. minutu preko najboljeg strelca, Gabonca Obamejanga, a sve dileme oko pobednika rešio je Lakazet u 83. minutu. Kardif je uspeo da postigne gol u sudijskoj nadoknadi i tako prekine niz od četiri meča bez postignutog gola, u svim takmičenjima. Meč je protekao u turobnoj atmosferi, zbog tragičnog nestanka nesuđenog napadača Kardifa, Argentinca Sale. Vulverhempton je u drugom poluvremenu razbio “čekićare”. Goste je načeo Marokanac Sais, da bi Himenez sa dva gola dotukao Vest Hem.

Arsenal – Kardif 2:1 (0:0)